Lehetséges, hogy korábban fogüreg diagnózisát kapta

Lehetséges, hogy korábban fogüreg diagnózisát kapta

Emberek széles spektruma, a rendfenntartó tisztektől a pszichoterapeutákig, megvizsgálja az egyén testbeszédét, hogy kiderítse, mit gondol valójában, és hogy igazat mond-e vagy sem. Mindannyian láttunk már olyan televíziós epizódot, ahol az FBI kihallgatója szembesül egy bűnözővel, aki hátradőlt a székében, karba font karokkal és összevont szemöldökkel. Ez egy védekező testbeszéd működés közben.

Ha képes "olvasni" a testbeszéd jeleit, akkor teljes értelmét kapja annak, amit valaki mond neked. Érzékenyebb leszel mások szavaira és viselkedésére adott válaszaira. Megváltoztathatja testbeszédét is, hogy javítsa kommunikációs készségeit, és barátságosabbnak, nyitottabbnak és hatékonyabbnak tűnjön.

A testbeszéd megértésének előnyei

Növeli az érzelmi intelligenciát – a testbeszéd jeleinek felismerésének megtanulása segíthet megérteni mások érzéseit és hozzáállását. Ezáltal megismerheti valódi gondolataikat és érzéseiket. Ez lehetővé teszi, hogy megfelelően reagáljon.

Felfedi a személy mögött meghúzódó igazságot – ha egy személy testbeszéde nem egyezik azzal, amit mond, akkor intuitív módon láthatjuk, hogy esetleg információkat hallgat el vagy hazudik.

Megnövekedett bizalom – szándékos, nem verbális jelzésekkel mutasd meg, hogy őszinte vagy. Azt is elkerüli, hogy azt a benyomást keltse, hogy figyelmetlen vagy tisztességtelen, vagy megpróbál valamit eltitkolni.

Hatékonyan érvényesítse nézőpontját – szándékosan használjon gesztusokat és egyéb nonverbális nyomokat, amelyek inkább alátámasztják érvelését, semmint aláássák azt.

Teremtsen pozitív benyomást – a nonverbális kommunikáció különféle formáinak tudatos használata segít abban, hogy magabiztosnak tűnjön még akkor is, ha ezt nem érzi különösebben.

Hogyan kell olvasni a testbeszédet

Ha megtanulod felismerni, hogy ezek a testrészek mit mondanak neked, sokkal többet tudsz meghatározni egy személyről és arról, hogy milyen üzenetet próbálnak küldeni neked tudat alatt.

A szemek

A szemek „a lélek ablakai”. Ügyeljen a jelzésekre, például a szemkontaktusra. A közvetlen szemkontaktus érdeklődést vagy megfélemlítést mutat. A szemkontaktus elkerülése azonban azt jelentheti, hogy kényelmetlenül érzi magát, elfoglalt vagy, vagy megpróbál eltitkolni valamit. Ezenkívül a pupillatágulás tükrözheti a lelkesedést, vonzalmat vagy vágyat, de a beszűkült pupillák haragot vagy rossz hangulatot sugallhatnak. Végül a gyakori pislogás azt sugallhatja, hogy egy személy nyugtalan vagy boldogtalan.

Arckifejezések

Az érzelmekkel kapcsolatos arckifejezésekre nincs egyetemes szabvány, de ahogy a mondás tartja: "egy kép többet ér ezer szónál". Az arckifejezések jelentését a kontextus határozza meg. Az arckifejezések azonban sokféle érzelmet közvetíthetnek, beleértve a boldogságot, a haragot, az undort, a meglepetést vagy a félelmet.

A karok

A karok a nonverbális kommunikáció erős mutatói lehetnek. Például a karok keresztezése vagy a törzs közelében tartása, hogy kevesebb figyelmet vonzzon, klasszikus védekező póz. Azonban a karok széttárása, hogy dominánsabbnak, nagyobbnak vagy magabiztosabbnak tűnjön, nagy figyelemfelkeltő.

Lábak és lábak

A láb és a láb helyzete közvetíti a jeleiket. Például egy személyt általában jobban érdekli Ön vagy mi történik, ha mindkét lába feléd mutat, vagy V-alakban feléd mutat. Másrészt, ha mindkét láb elfelé mutat, ez az érdektelenség egyértelmű jele, különösen, ha ferde V-alakúak. A keresztbe tett lábak azonban azt jelezhetik, hogy az egyén unatkozik vagy zárkózott.

A kezek

A kezünket az érzelmek széles skálájának kommunikálására használhatjuk, a túláradó kézcsapkodástól az obszcén gesztusokig. Például a kezek összedörzsölése a várakozás vagy a várakozás érzését jelenti. Ezenkívül az ujjak és a kezek összefonása és/vagy összeszorítása a negativitás érzését mutatja. Továbbá minél magasabban vagy közelebb vannak az archoz, annál intenzívebb a negatív hangulat.

A törzs

Az egyenes, nyitott testtartás önbizalmat, magabiztosságot és figyelmességet fejezhet ki. Ellenkezőleg, a görnyedt testtartás unalmat, apátiát vagy kirekesztettséget jelenthet.

A száj

Néhány alapvető testbeszéd-mutató az ajkakon keresztül történik. Például az emberek mosolyognak, hogy kifejezzék örömüket, elfogadásukat, szarkazmusukat vagy cinizmusukat. Az alsó ajak harapása azonban félelem vagy bizonytalanság kifejezésére. Hasonlóképpen, az emberek összeszorítják az ajkukat, hogy nemtetszését, gyanakvását vagy ingerültségét jelezzék.

A pozitív testbeszéd 5 jele

  • A jó testtartás megtartása
  • Jó szemkontaktus
  • Lehajolva hallgatózni
  • A test stabil és nyugodt tartása
  • Erős kézfogás

A negatív testbeszéd 5 jele

  • A szemkontaktus elkerülése
  • Rossz testtartás
  • Védő kar keresztezés
  • Gyenge kézfogás
  • Unalom vagy figyelmetlenség

Fontos tisztában lenni azzal, hogy testbeszéde hogyan okozhat zavart vagy fájdalmat. A testbeszéd lehet a különbség a tiszta megértés és a zavarodottság között. Ne feledje, hogy barátai, kollégái vagy közönsége saját maguk értelmezik az Ön által keltett hangulatot. Nem akar eltévedni a fordításban.

Lehetséges, hogy korábban fogüreg diagnózisát kapta. Lehet, hogy a fogorvosa már kezelte az üreget. De vajon miért fordul elő fogszuvasodás? Melyek a fogszuvasodás kezelésének általános módjai?

A fogüregek a fogak kemény felületén kialakuló tartósan sérült területek. Más szavakkal, az üregek kis lyukakat vagy nyílásokat hoznak létre a fogakban. Az üregeket általában fogszuvasodásnak vagy fogszuvasodásnak nevezik.

Kockázati tényezők és okok

A fogszuvasodás a legelterjedtebb betegség az Egyesült Államokban, és a felnőttek körülbelül 98%-a fogszuvasodásban szenved 20 éves korukra. Az üregek gyakori kockázati tényezői közül néhány:

  • Bakteriális fertőzés.
  • Cukor bevitel.
  • Rossz szájhigiénia.
  • Kor.

A bakteriális fertőzések általában üregeket váltanak ki. A nyitott lyuk jelenléte a fog kemény szövetében baktériumok felhalmozódását idézheti elő, és fertőzést okozhat. A Streptococcus mutans felelős a dextrán termeléséért, amely a lepedék fogakra való ragasztására szolgál. Ezek a baktériumok tejsavat termelhetnek a fermentációs folyamat során, ami csökkentheti a fogzománc kalciumszintjét.

https://uslim-official.top/hu/

Ezen túlmenően más tényezők, mint például az érzékeny fogfelület állapota, a baktériumoknak való kitettség ideje és az erjeszthető szénhidrátbevitel mennyisége is kiválthatják a fogszuvasodást. Ezért a rossz száj- és foghigiénés viselkedés, a helytelen fogmosási szokások és módszerek, az életkor növekedése, valamint a cukorban gazdag ételek és italok fogyasztása fogszuvasodást válthat ki.

A fogszuvasodás a fogászati ​​okokon kívül számos szisztémás betegséggel is összefügg. Például cukorbetegségben, elhízásban, asztmában, cisztás fibrózisban, gyulladásos GI-betegségben és agyi bénulásban szenvedő betegeknél a fogszuvasodás fokozott előfordulását mutatták ki. Bár konkrét megelőző intézkedések nem javasoltak, jó ötlet tájékoztatni fogorvosát egészségügyi frissítésekről.

Az üregek szakaszai

Az üregek a szájüreg pH-jának ingadozása által okozott biofilmek képződésével kapcsolatosak. Ez a biofilm a mikrobák szájüregben történő felhalmozódásával jön létre, ami a száj pH-jának csökkenését okozza. A cukorfogyasztás a száj pH-értékének további csökkenését is okozza, ami savassá teszi azt. A baktériumok és a cukor közötti kölcsönhatás miatt a zománc (a fog kemény része) elveszíti az alapvető ásványi anyagokat, ami későbbi elváltozásokhoz vezethet.

Az üregek progressziója több szakaszon keresztül megy végbe. A zománckárosodás korai szakaszában a károsodás visszafordítható, és nincsenek fájdalmas tünetek. Ha bakteriális fertőzés lép fel, a szuvasodás a dentintől a pulpáig terjedhet. Érzékenységi reakciót és fájdalmat válthat ki. Súlyosabb szakaszban a szuvasodás előrehaladhat, és elviselhetetlen fájdalmat, duzzanatot és a fogszerkezet elvesztését okozhatja.

Megelőzés

A fogszuvasodás számos hatékony gyakorlattal megelőzhető. A fogszuvasodás fő oka a rossz fogászati ​​és szájhigiénés viselkedés, amelyet a napi szájápolás megváltoztathat. A lepedék kialakulásának megakadályozása a fogakon csökkentheti a fogszuvasodás kockázatát. A fogszuvasodás megelőzésére rendszeres fogmosás, gargarizálás és fogselyem használata végezhető.

A fogszuvasodás megelőzésére irányuló erőfeszítések további támogatása érdekében a fluor rendszeres használatával csökkenthető a fogszerkezet demineralizációjának előfordulása. A fluor ellenállóbbá teheti a fogzománcot a savas vegyületekkel és reakciókkal szemben. A fluor megtalálható különféle szájápolási termékekben, például fogkrémekben, szájvízben, rágógumikban és kiegészítőkben.

A fluoron kívül a xilit is segíthet csökkenteni az üregek előfordulását. A xilit felhasználható cukrok, például szacharóz helyettesítésére, és kariogén tulajdonságokkal rendelkezik. A xilit csökkentheti a Streptococcus mutans felhalmozódását és a fogakhoz való tapadását.

Továbbá a tömítőanyagok felvitele is elvégezhető gyermekeknél a fog- és szájhigiénia javítása érdekében. Ezek a tömítőanyagok mechanikai gátat képeznek a fogakon, ami biztosítja, hogy a biofilmek ne alakuljanak ki a fogak felett. Ezek a tömítőanyagok készülhetnek fluorid lakkokból vagy gyanta alapú anyagokból. Alkalmazásuk jellemzően gyermekek és serdülők maradandó őrlőfogaira javasolt.

A legújabb kutatások megemlítik az olyan vakcinák lehetőségét, amelyek megelőzhetik a fogszuvasodást. A kutatók némi előrelépést értek el a fehérjéket, konjugátumokat, rekombináns peptideket és DNS-alapú termékeket használó vakcinák kifejlesztésében. A vakcina alapelve, hogy glükozil-transzferáz gátlási mechanizmusa révén képes megakadályozni a Streptococcus mutans kolonizáció kialakulását. Mindeddig azonban nem került forgalomba üregek megelőzésére szolgáló vakcina, mivel nem volt képes megfelelő antitest-termelést indukálni.

Kezelés

A fogszuvasodás kezelésében a fogorvosok az elváltozások korai felismerésére, a fogszuvasodás kockázatának és súlyosságának felmérésére, az elváltozások kezelésére és a fogak egészségének megőrzésére helyezik a hangsúlyt a fogszuvasodás kiújulásának megelőzése érdekében. A korai stádiumban a fogszuvasodás nem invazív eljárásokkal kezelhető, beleértve a lepedék- és biofilm-eltávolítást, a remineralizálást, valamint a fogakban lévő rések és üregek bezárását.

Az ezüst-diamin-fluorid (SDF) hatékonyan alkalmazható a fogszuvasodás progressziójának megállítására a fogakban kialakuló üregekben.

Contents